Заняття 83. Звуки [с], [с`] та буква с у кінці слова. Спільнокореневі слова. Однорідні члени речення, вживання сполучника і

Т. Ярош


Мета: вчити дітей писати слова із буквою с у кінці слова; збагачувати словниковий запас; учити вживати однорідні члени речення; розвивати фонематичне сприймання; розвивати пам’яті», увагу, мислення; закріпити навички звуко-буквеного аналізу.

Обладнання: цифровий ряд, предметні малюнки, кросворди, таблиці із завданнями, загадки.

Хід заняття

І. Організація дітей до заняття

ІІ. Розвиток фонематичних процесів

1.     Відгадування загадки.

Є у нас в квартирі робот. В нього є великий хобот.

Залюбки він пил вдихає, не хворіє і не чхає. (Пилосмок)

  • ·Виділіть у слові звук І с і, згадайте його характеристику.

2.     Визначення за цифровим рядом місця звука [с] у словах.

Атлас, насос, сінокос, тролейбус, автобус, барбарис, космос, вус, брус, парус, кактус, компас, ананас, час, клас, бас, Карабас- Барабас.

3.     Розгадування кросвордів і ребусів.

  • ·Розгадайте кросворди і ребуси, використовуючи слова з поперед нього завдання.

В_с                  Ч_ с               К_ас (л, в)

Б_ _с                К_ _с             л_с (і, и)

П_ _ _с            А_ _ _с          _олос (г, к, в)

К_ _ _ _с         К_ _ _ _с       іс (л, р)

А_ _ _ _ _с      К_ _ _ _ _ _с

4.    Порівняння слів рис - рись за звучанням і написанням.

  • ·Записати у дві колонки слова із [с] - [с']:

Рис, рись, галас, Івась, глобус, дідусь, лотос, лось, контрабас, карась, ліс, вісь.

III.  Робота за темою"СПІЛЬНОКОРЕНЕВІ СЛОВА"

Добір спільнокореневих слів.

Ліс - лісок, лісник, лісовик, лісовий.

Вус - вусик, вусатий, безвусий.

Лис - лисиця, лисячий, лисенята.

Колос - колосок, колоситися.

Голос - голосний, голосити, голосок, наголос.

Теніс - тенісний, тенісист.

IV.   Закріплення вивченого матеріалу

1.     Добір однорідних членів речення.

  • ·Дібрати однорідні члени речення, з’єднавши їх сполучником і.

________і __________ возять пасажирів.

________і __________ живуть у лісі.

________і __________ - це зернові культури.

________і __________ ловили карасів.

________і __________ - дуже смачні фрукти.

Слова для довідок: автобус, тролейбус, лось, рись, овес, рис, дідусь, Івась, ананас, абрикос.

2.     Вивчення і запис по пам'яті вірша.

Сметану сип приніс,

В сметані в нього ніс.

Г. Бойко

V.    Підбиття підсумків заняття

  • ·Назвати види транспорту, у яких звук [с] у кінці слова.
загрузка...
 

Вгору